Merkur E2 elektronic

Merkur E2 elektronic

Elektronická stavebnice Merkur E2 Electronic umožňuje 60 pokusů a plánků z elektroniky. Všechny součástky se šroubují na základní desku, nepotřebujete pájku.

1 399 Kč
S DPH
Dostupnost: Skladem - ihned k odeslání!
003123, Merkur Toys
 • Dotaz na zboží


 • Dotaz na zboží

  Merkur E2 elektronic

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Zavřít nebo  

  Elektronická stavebnice Merkur E2 Electronic umožňuje 60 pokusů a plánků z elektroniky. Podrobný návod obsahuje v první polovině následující části:

  • elektronické součástky - co je to přepínač, rezistor, tranzistor, ...
  • obvody se žárovkami a LED - paralelní, seriové, schodišťové, regulace, ...
  • použití kondenzátoru - nabíjení, vybíjení

  Další část návodu elektronické stavebnice je věnovaná tranzistorům. Můžete si například postavit zapojení: tranzistor jako spínač, jako potenciometr, plynulá regulace osvětlení, senzorový spínač, přepínač světel (klopný obvod), teplotní čidlo, monostabilní a bistabilní klopný obvod, siréna, zesilovač ... Není potřeba nic pájet, vše se pouze šroubuje, stejně jako u jiných stavebnic Merkur.

  Elektronická stavebnice E2 Electronic nemá přiložený napájecí zdroj. Pro napájení lze použít univerzální zdroj 3-12V (např. nabíječka), ale postačí vám i plochá baterie nebo tužkové články.

  Na detailních obrázcích je vidět několik stránek návodu z této elektronické stavebnice. Vždy je podrobně vysvětleno, o co v zapojení jde a jak to funguje.

  003123
  8592782003123
  Merkur Toys

  Další podobné stavebnice

  chat Komentáře (0)