Kategorie

Jak vybrat nejlépe?

Jak vybrat tu správnou stavebnici SevaPodle vašich dotazů zjišťujeme, že stále hodně z vás neví, podle čeho vybírat SEVA stavebnici, z nabídky těch pár desítek druhů. Proto vznikl tento článek, který by vám měl pomoci se rychle zorientovat.

SEVA se dělí na čtyři základní skupiny:

   

Obměna stavebnic Seva v roce 2019-2020

Od podzimu 2019 došlo postupně v ukončení výroby některých stavebnic SEVA a případnému nahrazení jinými modely. Zrušené stavebnice jsou označené ve sloupci Cena.

Seva 1 a Seva 2 byly nahrazena verzemi SEVA Klasik Jednička a SEVA Klasik Dvojka. Ostatní univerzální sady SEVA 3, 4, 5 a 6 byly zrušeny.

Velká balení SEVA 3 Jumbo a Seva 1239 Jumbo byly nahrazeny novou variantou SEVA Klasik Největší.

Série SEVA Pro dívky byla nahrazena sérií SEVA Rodina.

Série SEVA Army byla nahrazena sérií SEVA Armáda.

  

Základní řada Seva 1 - 6

To byly stavebnice obsahující základní dílky, přičemž obvykle vyšší číslo obsahuje více dílků než nižší verze. Nejlépe to je vidět v následující tabulce.

Od roku 2020 už tato řada přestává platit, stavebnice jsou nahrazovány jinými nebo rušeny bez náhrady.

NázevPočet dílůPopisCena
Seva 1
222
Základní stavební díly* + 4 kola
Stavba základních modelů, vhodné pro nejmenší děti, na vyzkoušení a nebo jako rozšiřující sada. Od 4 let.
287
Seva 2
351
Základní stavební díly + 4 kola
zrušená
Seva 3
537
Základní stavební díly + 8 kol. Nejvýhodnější poměr cena/počet dílků, je tedy nejvíce vhodná pro rozšíření.
zrušená
Seva 4 UNI
670
Základní stavební díly + 20 kol + 2 traktorová kola + 2 sedadla + 2 volanty + světla. Vhodné pro stavbu vozidel a jeřábů. Od 4 let.
zrušená
Seva 5 Technic
719
Základní stavební díly + 18 kol + 4 traktorová kola + 2 sedadla + 2 volanty + 18 ozubených koleček. Vhodné pro stavbu funkčních modelů a strojů. Klikou můžete pohánět jeřáb nebo kolotoč, kola letadla pohání vrtuli a další. Plánky přiloženy. Od 6 let.
zrušená
Seva 6 Elektro
625
Základní stavební díly + 4 kola + volant + 14 ozubených koleček + motorek s převodovkou na 3 baterie AA. Vhodné pro stavbu funkčních modelů poháněných motorkem. Plánky přiloženy. Od 8 let.
zrušená

*) Základní stavební díly = modré a bílé spojovací články a výplně

  

SEVA JUMBO boxy

Stavebnice v praktickém plastovém boxu, obsahujíicí více dílů najednou. Po hraní se všechny díly jednoduše nasypou do prostorného boxu a přikryjou víkem, jednoduchý úklid.

NázevPočet dílůPopisCena
Seva 3 JUMBO
1074
Obsahuje dílky jako dvě stavebnice Seva 3. Získáte velké množství základních dílů.
zrušená
Seva 5 JUMBO
1064
Obsahuje dílky jako Seva 5 Technic + Seva 2. Je to jako by jste si stavebnici Seva 5 Technic (obsahuje ozubená kola pro převody) rozšířili o základní díly.
1399
Seva 1239 JUMBO
1239
Největší stavebnice Seva, obsahuje hlavně základní stavební díly a dvě ozubená kolečka. Výhodné pro ty, co nepotřebují stavět stroje s převody, ale spíše chtějí rozsáhlé stavby. Díly jsou zcela shodné jako u papírové Seva 1239.
zrušená
Seva pro dívky 1 JUMBO
1172
Obsahuje dílky jako dvě stavebnice Seva pro dívky.
zrušená

  

Ostatní velké stavebnice SEVA

To jsou samostatné sady, obsahující základní díly plus různé doplňující. K nim patří i některé určené jen pro kluky nebo pro dívky. V tabulce jsou uvedené jen ty známější.

NázevPočet dílůPopisCena
Seva pro dívky
586
Pro dívky, obsahuje základní stavební díly a několik zvláštních doplňků, např. pro kočárek, do kuchyně nebo koupelny. Výplně jsou laděné do růžova, můžete si stavět nábytek pro panenky, kočárek a podobně.
569
ARMY 1
514
Pro kluky, díly jsou laděné do vojenských barev a obsahuje drobné doplňky, takže můžete stavět vojenská vozidla. Modely jsou složitější než u základních sad.
zrušená
ARMY 2
569
Pro kluky, díly jsou laděné do vojenských barev a obsahuje drobné doplňky, takže můžete stavět vojenská vozidla. Modely jsou složitější než u základních sad. Army 2 se liší od Army 1 vyšším počtem základních dílů.
zrušená
Seva 416
416
Základní díly + 2 traktorová kola + 2 kola + sedadlo a volant + dlouhé osy. Postavíte kombajn nebo traktor a další modely.
zrušená
Seva 445
445
Základní díly + 4 kola + sedadlo a volant + dlouhé osy. Postavíte helikoptéru nebo menší auto a další modely.
489
Seva 718
718
Základní díly + 2 traktorová kola + 6 kol + sedadlo a volant + dlouhé osy. Postavíte traktor s vlečkou nebo větrný mlýn a další modely.
899
Seva 719
719
Základní díly + 10 kol + 3 sedadla + dvě ozubená kolečka (kolečko a šnek) + hák. Postavíte velký autojeřáb nebo dvouplošník a další modely.
zrušená
Seva 1239
1239
Základní díly (hodně) + 6 kol + 2 sedadla + dvě ozubená kolečka (kolečko a šnek) + hák. Stavebnice s největším počtem dílů. Stejné množství dílů obsahuje také Seva 1239 JUMBO v plastovém boxu!
zrušená

   

Malé stavebnice SEVA

Malé a levné sady, zaměřené na jednu konkrétní věc, například traktor, kočárek, benzínovou pumpu a podobně. Od roku 2020 byla kategorie malých stavebnic zrušena a najdete je v nových obalech u různých kategorií Sevy. Můžete použít filtr a omezit cenu na 500 Kč pro výběr těchto malých stavebnic - přejděte zde.