Blog

Nejnovější příspěvky

Latest comments

BALÍKOVNA - pro balík nemusíte vždy na poštu!

753 shlédnutí 1 lidem se to líbí

V průběhu podzimu Česká pošta značně rozšířila síť svých výdejních míst nazývaných Balíkovna. Dosud to byly jen větší pošty. Nyní se jako výdejní místa Balíkovny využívají místa jako čerpací stanice, trafiky, potraviny a jiné menší obchody nebo služby. Celkem je to aktuálně něco přes 2000 výdejních míst mimo poštu

Výhoda je zřejmá - vyhnete se možným frontám na poště a často i pohodlněji zaparkujete. Navíc je síť těchto míst hustější než poštovní úřady a tak si pro balíček můžete dojet třeba jen do vedlejší ulice nebo dojít pěšky, i když poštu máte daleko. Z pohledu zákazníka je to podobné jako u Zásilkovny. 

Podívejte se například na tuto mapu. Jsou zde vyznačené Balíkovny. Symbol pošty znamená, že Balíkovna je umístěná na poště. Symbol kostiček ukazuje místo mimo poštu. 

Ukázka sítě Balíkoven České pošty

Když budete tedy objednávat zboží, ať už u nás nebo jinde, nezapomeňte na tuto možnost. Nemusíte zadávat PSČ, naopak výhodnější je zadat název obce a vyjede vám seznam všech výdejních míst - těch na poště i všech mimo poštu. Například jako na dalším obrázku, který ukazuje výběr Balíkovny na našem eshopu.

Seznam poboček Balíkovny ve zvoleném místě.

Všimněte si, že každé výdejní místo má i své osobní PSČ.

Publikováno na: Obecné informace

Přidat komentář